Новости

Категории
Протравители семян и почвы
Протравители семян и почвы

Пpoтpaвитeли ceмян — это специальные xимичecкиe пpeпapaты, которые применяются  для пpeдпoceвнoй oбpaбoтки paзличныx культуpныx pacтeний, c цeлью пpeдoxpaнeния вcxoдoв oт бoлeзнeй и вpeдитeлeй pacтeний.

Применение микроудобрений
Применение микроудобрений

Микроэлементы важны для роста и развития любых садово-огородных культур.

Применение стимуляторов роста
Применение стимуляторов роста

Для улучшения всхожести семян, ускорения роста и развития рассады, подготовки растения к неблагоприятным климатическим условиям, а также защиты их от различных вредителей и болезней, применяются стимуляторы роста.

Применение гуматов
Применение гуматов

Благодаря использованию гуматов обеспечивается эффективное выращивание различных культур. Гуматы представляют собой соли натриевые или калиевые, которые получаются в результате соединения гуминовых кислот с катионами натрия, магния, кальция или калия.

Применение минеральных удобрений
Применение минеральных удобрений

Использование минеральных удобрений помогает добиться высокого плодородия почвы и получения высоких урожаев.

Срібло для золотих урожаїв
Срібло для золотих урожаїв

У спорті срібні медалі часто-густо несуть розчарування: мовляв, був за крок від перемоги й не спромігся дістатися вершини. А ось в агротехнологіях картина інша: застосувавши срібловмісні препарати, ви станете переможцем, зібравши вагомий урожай. У цьому мене переконала розмова з директором ТОВ «Мінераліс Україна» Юрієм Ліпським



– Що слугує дороговказом під час розробки нових препаратів? 

– Через наших дистриб’юто­рів ми повсякчас моніторимо потреби фермерів, відвідуємо десятки господарств щороку. Прагнемо не лише продати, а й допомогти порадами, нови­ми технологіями. Відвідуючи садівничі господарства в різ­них куточках України, бачи­мо, що наявна величезна про­блема з бактеріальними хво­робами. Власне, ця проблема нині перекидається й на польові культури. Так, чимало бактеріальних хвороб ми спостерігаємо вже й на сої, пшениці тощо. Тому розроб­ка антибактеріальних препа­ратів стала нашим основним завданням. Першим на цьому шляху був препарат "ЛС-1". Провівши низку досліджень та перевіривши багато різних комбінацій мікроелементів, отриманих із використанням плазмово-імпульсної техно­логії, ми зупинили свій вибір на препараті, основою якого стало срібло. Завдяки уні­кальній чистоті, рослина його сприймає як добрива. Ми, до речі, цього й прагнули: аби продукт не був токсичним, аби не був незрозумілим для рослини. Назва "ЛС-1" – абре­віатура, яка означає лактат срібла, себто у препараті є молочна кислота й срібло. Основною перевагою цього препарату є яскраво вираже­ний стоп-ефект. На полі вже пішла хвороба (незалежно бактеріальна чи грибкова), а обробка препаратом "ЛС-1" зупиняє її на тій стадії, де ви її побачили. До речі, лабораторні та виробничі досліди показали високу ефективність препа­рату проти бактеріальних хвороб – бактеріальний опік, бактеріальна та кутаста пля­мистість, дикий опік, мокра бактеріальна гниль, судин­ний бактеріоз (чорна гниль), пустельний бактеріоз, бакте­ріоз коріння, бактеріальний рак томату, кільцева гниль картоплі, бактеріальний рак (виноград, соняшник та ін.) та грибних хвороб – альтер­наріоз і фузаріоз.

– А на яких культурах "ЛС-1" ефективний?

– На будь-яких. Чимало до нас звертається садівників, є клієнти, які працюють з "ЛС-1" по пшениці, по сої. Ефект напрочуд добрий! 2-3 оброб­ки на польових культурах та 3-5 у плодово-ягідних наса­дженнях (залежно від пого­ди) за сезон демонструють свою ефективність. За вар­тістю це в кілька разів дешев­ше, аніж використовувати імпортні препарати.

– Чи продовжуєте ви подальшу розробку анти-бактеріальних препаратів?

– Так. Іншим шляхом, який ми обрали для боротьби з бактеріальними хворобами, стала розробка антибактері­ального та біофунгіцидного препарату на основі нашого штаму бактерій Streptomyces sp, МБС–1. – "Цидокс Про". Спершу ми визначили низку бактерій, найпоширеніших та найшкодочинніших у садах і полях України. Наступним кроком були випробування нашого препарату за лабораторних умов на всіх цих бактеріях. Він показав ефективність у межах 95­-99%. Також упродовж трьох років ми проводимо виробничі та польові дослідження на півдні України, зокрема на Мелітопольській дослідній станції, на різних культурах, проте здебільшого на персику та груші. Груша якраз є найуразливішою до бактеріального опіку. На жодній іншій культурі так одразу не видно ознак цього захворювання, як на груші. Ми їздили в господарства, де наші колеги, зважаючи на згадану проблему, рекомендували викорчовувати й знищувати сади. Проте 3­-5 обробок за сезон біофунгіцидом "Цидокс Про" дають змогу уникнути таких радикальних кроків, натомість можна й надалі культивувати ці сади й діставати від того врожайний зиск.

– Проте бактерію Erwinia amylovora, яка спричиняє бактеріальний опік плодових, певно, знищити дуже складно…

– Так, абсолютно її знищити неможливо. Вона все одно житиме у вашому саду. Зазвичай, її приносять разом із саджанцями. Одне дерево захворіло на бактеріальний опік, й одразу йде ланцюгова реакція. Всі книжки-підручники рекомендують у разі виявлення хвороби здійснювати викорчовування та висадження нового саду, не зараженого бактеріями. Проте ж бактерія є не лише на дереві, а й у ґрунті. Повністю знищити її не вийде.

– А висадження нового саду – це вельми тривалий і витратний процес…

– Саме так. Чекатимеш на перший урожай у новому саду ого­-го скільки часу, мало хто хоче цим займатися. Основне завдання нашого препарату "Цидокс Про" – контролювати розвиток цієї хвороби. "Цидокс Про" різниться з ЛС­1 більш пролонгованим ефектом. ЛС­1 знищує всі бактерії та стерилізує, захищає рослину до 10 днів, а дія "Цидокс Про" може тривати місяць та навіть більше. Кількість обробок залежить від погоди. За сприятливішої для бактеріальних хвороб погоди будуть більші норми та частота внесення препарату. Нині вже на підставі 3­-річних дослідів нами розроблено технології під різні культури, різні умови. Конкурентні препарати закордонного виробництва зазвичай ґрунтуються на антибіотиках. Наш "Цидокс Про" – це бактерії, які виробляють токсини, що знищують хвороботворні бактерії. Вони так само з ряду антибіотиків. Проте в нашому препараті бактерії живі, швидко розмножуються та своєю кількістю просто придушують розвиток інших бактерій, не даючи їм живитися. Хвороботворні бактерії змінюються, підлаштовуються під несприятливі для себе чинники. У нашому препараті бактерії ак само повсякчас змінюються, реагуючи на виклики з боку хвороботворних бактерій. Відтак поява резистентності до наших бактерій неможлива. Ми перевіряли на одних і тих самих деревах три роки поспіль, жодної різниці немає.

– У чому особливість бактерій, які є у препараті "Цидокс Про"?

– Штам бактерій, які знахо­дяться в нашому препараті, має властивість дуже швид­ко зростати не тільки в лабо­раторних, а й у природних умовах. Настільки сильної експансії жодні хворобо­творні бактерії витримати не можуть! До того ж ці самі бактерії асимілюють азот із повітря, дають його також рослині, яка отримує ефект лікування й ефект живлення. Наш штам бактерій, вико­ристаний при виробництві "Цидокс Про", забезпечує дуже широку сферу застосу­вання препарату. Він є ефек­тивним у боротьбі з грибко­вими захворюваннями (сні­гова пліснява, іржасті хворо­би злаків, борошниста роса, септоріоз листя, фузаріоз колоса, церкоспороз, альтер­наріоз, пероноспороз, коре­неві гнилі) та бактеріальни­ми хворобами (бактеріози озимих, бактеріальний опік сої, коренеїд сходів буряків, кільцева гниль картоплі, бактеріальний рак томатів, кутаста плямистість, судин­ні бактеріози, бактеріальний опік плодових тощо). Зважаючи на все викладене вище, ми рекомендуємо використовувати "Цидокс Про" й для обробки насіння зернових і бобових культур та коріння саджанців і розсади.

– Як протруйник?

– Так, саме як альтернатива хімічного протруйника. Вже випробовували відповідну його дію в різних регіонах. Працює абсолютно не гірше, ніж хімічні протруйники. Його можна змішувати з прилипачами, з іншими інсектицидами, працює дуже добре й довго тримає культуру від захворювань. Ми б дуже хотіли, щоб аграрії працювали в цьому напрямі бактеріальними препаратами, а не антибіо­тиками. Через спалах бакте­ріальних хвороб у наших господарствах подеколи вда­ються до різних методів боротьби проти них: дезін­фікувальні засоби для басей­нів, літрові пляшки антибіо­тиків, придбаних у ветери­нарних аптеках, висококон­центрований перекис водню. Одне слово, будь-що йде в хід! А це шкідливо й для людей, котрі опісля їдять ці фрукти та овочі, й для тих, які безпосередньо обробля­ють дерева. Щоб убезпечити себе від отруєнь, люди вико­ристовують протигази. Натомість наші препарати за ідентично ефективного результату жодних специ­фічних засобів захисту не потребують, окрім загально­прийнятих для використан­ня під час обробки ЗЗР.

– А складно переконувати людей не вносити всіляку гидоту?

– Складно, адже українських аграріїв дедалі більше схи­ляють до частішого застосу­вання фунгіцидів на кукуру­дзі чи соняшнику (десяток років тому, до речі, фунгіци­ди на цих культурах не вико­ристовували). Внесення фунгіцидів призвело до того, що ми щороку знищуємо великі обсяги грибів. У при­роді святе місце порожнє не буде, й на місце грибів при­ йшли бактерії, а препаратів проти бактеріальних хвороб, як я вже зазначав, дуже мало. Ми всіма силами намагаємося переконати аграріїв працювати антибак­теріальними препаратами. Наші продукти не лише антибактеріальні, а й анти­грибкові. Просто слід дотри­муватися рекомендацій щодо внесення. Наш захист біологічний, він убезпечить від хвороб, і ви отримаєте чисте зерно, чисті яблука, персики та груші. Прагнемо зареєструвати ці препарати й для органічного землероб­ства, але це тривалий процес.

– Давайте піднімемо ще мікродобривну тему…

– Ми постачаємо наші мікродобрива не тільки українським аграріям, а й багатьом закордонним клієн­там. Тому маємо змогу про­тестувати нові препарати в кардинально різних ґрунто­во-кліматичних умовах від Туреччини до країн Балтії. Ми поставили собі завдання: розробити мікродобриво, яке за невеликих доз демон­струвало би максимальну ефективність в будь-яких ґрунтово-кліматичних умо­вах, надто щодо овочевих культур і зокрема овочів на поливі й у теплицях, захища­ючи рослини від стресів. Спершу ми випробовували такий препарат за екстре­мально спекотних умов у Туреччині. Спробували й у Латвії та Литві, де холодні­ше, а опадів випадає чималенько. Мікродобриво Мікро-Мінераліс (Нітро) показало себе якнайкраще. Навіть виклик понадекстре­мальними умовами в Судані, де випробовувалося на ово­чах, бананах, сорго, мікродо­бриво витримало, показав­ши приріст урожаю! Це мікродобриво забезпечує подовжену вегетацію завдя­ки стійкому грін-ефекту. Воно містить у своєму складі азот, залізо та ще шість мікроелементів. Залізо та інші метали – у формі цитратів, через що рослина їх дуже швидко поглинає. Цей препарат можна вноси­ти не лише обприскувачем, а й через крапельне зрошен­ня. Завдяки кількарічним дослідам ми визначили оптимальну дозу (норма витрати препарату при обприскуванні – 1-2 л/га; на крапельному поливанні – 150-200 мл/1000 л поливної води) для максимальної ефективності цього мікро­-добрива. Цього сезону Мікро-Мінераліс (Нітро) продаватимемо й в Україні.

– Ви казали про Судан. Може, за погодними стресами Україні ще далеко до цієї країни, проте посуха насувається на нас дедалі швидше…

– Так, стає тепліше, а кіль­кість води чимдалі меншає. Тому прошу ще звернути увагу на наше рідке мікро­-добриво Мікро-Мінераліс (Кремній-Калій). Ми напо­лягаємо на його внесенні! Внесення кремнієвих добрив – це світовий тренд, один із природних шляхів убезпе­чення рослини від темпера­турного шоку. Чимало гос­подарств з острахом став­ляться до цього, адже бува­ють проблеми зі змішуван­ням. Із нашим препаратом цього ніколи не стається. Проте є маленьке застере­ження. Особливість сирови­ни, з якої виробляють цей препарат, у тому, що вона є унікальним природним коа­гулянтом. Якщо наберете воду до бочки обприскувача з мулом, то частинки цього мікродобрива обволочуть часточки ґрунту, роблячи такі собі капсули, які потім забивають форсунки. Це – природний процес, його не зміниш. Ми наголошуємо: чиста вода й ретельно вими­тий обприскувач убезпечить аграріїв від цієї проблеми! Дворазове внесення Мікро-Мінераліс (Кремній-Калій) у нормі 0,5-1 л/га значно під­вищить стійкість рослин проти посухи та допоможе отримати високий урожай. Іншого виходу в боротьбі з посухою, крім хіба що зро­шування (що недешево), у сільгоспвиробників немає.

 

Технологічне рішення ОПТИМУМ від компанії ЄВРОСЕМ
Технологічне рішення ОПТИМУМ від компанії ЄВРОСЕМ
Украина увеличила экспорт масложировой продукции на 33% за 6 месяцев 2020/21 МГ
Украина увеличила экспорт масложировой продукции на 33% за 6 месяцев 2020/21 МГ

По итогам сентября-февраля 2020/21 МГ Украина экспортировала масложировую продукцию на $4,4 млрд против $3,3 млрд за соответствующий период 2019/20 МГ (рост 33,3%).

Об этом сообщает пресс-служба Ассоциации «Укролияпром».

100% гарантия качества
100% гарантия качества
14 дней на возврат товара
14 дней на возврат товара
Доставка по всей стране
Доставка по всей стране
Самовывоз из магазина
Самовывоз из магазина